KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15507247
nr 1550 7247
Sven Kumlin
(1892-1967), Sverige
Oljemålning, Fjällandskap med samer. Signerad. Olja på duk, 55x82 cm, yttermått inklusive ram: 71x100 cm
Sven Kumlin, svensk målare född i Ockelbo 1892, död 1967.
måndag 3 juli 2023
kl 18:05:56